Mengapa saya kadang-kadang merasa tic pada mata saya

Kami sering melihat bagaimana mata bergerak sahaja. Dan kita selalu tertanya-tanya mengapa ini berlaku. Kerana ia biasanya sementara, kita tidak banyak memberi perhatian; mata bergerak dan berhenti.

Tic ini boleh berlaku kerana masalah mata, penyakit atau akibat tekanan dan saraf dalam majoriti besar.

Punca-punca tic pada mata

Tics atau juga dikenali sebagai spasme otot termasuk sebarang gegaran yang berasal dari kelopak mata. Dan ini adalah mengenai pergerakan sukarela di kelopak mata yang tidak menutup mata sepenuhnya.

Dengan pengambilan kafein yang berlebihan

Kafein menyebabkan semua jenis reaksi dalam badan. Dan yang berkedut di mata adalah salah satu daripada mereka. Dalam kes ini, tic hilang sahaja.

Untuk tekanan atau saraf

Tekanan adalah salah satu masalah utama abad ke-21. Ini bersama-sama dengan saraf dan kebimbangan mencetuskan semua jenis reaksi seperti pergerakan sukarela di mata. Jika kekejangan berlangsung beberapa hari berturut-turut maka kita boleh pergi ke doktor untuk mengelakkan ia menjadi masalah utama.

Kerengsaan kornea dan konjunktivitis

Sebab-sebab lain yang menjelaskan sebab tic pada mata adalah disebabkan oleh masalah mata. Di satu pihak ia berlaku apabila terdapat kerengsaan kornea atau konjungtivitis.

Kekeringan di mata

Penyebab lain gegaran adalah mata kering atau sindrom mata kering. Dalam kes-kes ini, gegaran mungkin bertambah baik dengan penggunaan titisan mata.

Penggunaan cermin mata atau kanta lekap

Apabila kita merujuk kepada masalah penglihatan, tic ini boleh keluar dengan menggunakan gelas atau kanta lekap dengan tidak betul. Jadi kita perlu pergi ke ahli optik untuk lulus lagi.

Gangguan psikologi lain

Sebaliknya, di luar anda atau saraf yang kita hidup secara global, gegaran boleh keluar dari gangguan sistem saraf seperti penyakit Parkinson atau psikiatri. Penilaian diperlukan daripada doktor, ahli psikologi dan doktor serta pakar, ahli optik.

Beberapa ubat

Ubat-ubatan menghasilkan semua jenis kesan sampingan. Dalam kes ini, tindak balas yang mungkin berlaku pada mata. Doktor harus bertanggungjawab untuk menentukan apakah gejala buruk ini penting dan menarik diri dari ubat.